Duński design w obiektywie Piotra Topperzera
Poziom 4.
Partner: Duński Instytut Kultury

Wstęp bezpłatny

Piotr Topperzer urodził się w 1948 roku we Wrocławiu. W Danii, w której mieszka od 1968 roku, ukończył szkołę fotograficzną, a następnie założył własne atelier. Zaczynał od portretów na zamówienie, fotografował ludzi ze sfer finansowych, przemysłowych oraz znajomych i przyjaciół. Z czasem coraz częściej portretował ważne postaci z duńskich środowisk twórczych i artystycznych. Na wystawie „Duński design w obiektywie Piotra Topperzera” zostaną zaprezentowane fotografie przedstawiające duńskie projekty użytkowe – biżuterię, meble, wyposażenie mieszkań.
Piotr Topperzer