Gdzie we wrześniu będzie można spotkać jednego z najbardziej zapracowanych producentów muzyki elektronicznej w Polsce? Na parkingu podziemnym w Filharmonii w Szczecinie! A_GIM, bo o nim mowa, 13 września podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019, zagra tam, gdzie koncertów jeszcze nie było, a podziemia lodowego pałacu wypełnią się najlepszymi elektronicznymi dźwiękami.
A_GIM jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Ostatnimi czasy dał się poznać szerszej publiczności, m.in. jako autor utworu " Wszystko, czego dziś chcę", stworzonego wraz z Brodką, specjalnie na potrzeby głośnego serialu "Rojst". Od 2004 roku, jako współtwórca grupy Őszibarack, wydał cztery albumy długogrające, których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach (m.in. Eurosonic czy Europavox). W międzyczasie współpracował z zespołem Husky jako producent.

Wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim, współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka A_GIMA. „Votulia” to sześć utworów, w których artysta eksploruje obszary muzyki elektronicznej przywodzące na myśl dokonania przedstawicieli takich labeli jak BPitch Control czy Kompakt Records. W materiale gościnnie udzielili się m.in. Klark, Novika i BeMy.

Agim Dżeljilji, znany szerzej jako A_GIM, zaprezentuje solowy materiał z płyty „Votulia”, a także najnowsze dokonania, które wydawniczą premierę będą miały dopiero za jakiś czas. Podczas występu rytmiczne syntezatory spotkają się z żywymi instrumentami. Minimal techno z domieszką pulsujących basów, jakie znamy ze studyjnego oblicza artysty, nabierze nowego, transowego odcienia.

AGIMowi na scenie towarzyszyć będzie perkusista Łukasz Moskal. Gościnnie pojawią się również KLARK (Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses) i zespół BEMY, których publiczność może kojarzyć ze wspólnych utworów z AGIMem. Wszystko to odbędzie się w miejscu do tej pory niedostępnym dla koncertów – na parkingu podziemnym Filharmoni. Zaprowadzi nas tam muzyka i światło.

A_GIM i jego muzyka zawładną podziemnym garażem już 13 września podczas pierwszego koncertu w ramach MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019!

Informacje o pełnym programie MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 i biletach już niebawem.
08-05-2019, 12:49:29