JIMEK i Hałas otworzą wrześniowy festiwal MDF
Pierwszy dzień MUSIC.DESIGN.FORM Festival otworzy muzyczny projekt jakiego jeszcze nie było! 21 września o godzinie 20:00 na jednej scenie spotkają się Radzimir Jimek Dębski i Jacek Hałas, by wspólnie połączyć tradycję i współczesność w muzyczną metaforę drogi prowadzącej do harmonii.
Radzimir JIMEK Dębski to jeden z najbardziej intrygujących i popularnych kompozytorów młodego pokolenia. Komponuje muzykę filmową, opracowania muzyki hip-hopowej czy jazzowej, a także wiele własnych utworów symfonicznych. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, a każdy jego koncert, to wydarzenie gromadzące pełne stadiony i sale, na które bilety rozchodzą się jak „świeże bułeczki”. Był także jednym z artystów, którzy w 2014 r. wystąpili podczas tygodniowej inauguracji działalności Filharmonii w Szczecinie w nowej siedzibie.

Jacek Hałas to twórca muzyczny i teatralny, założyciel wielu formacji folkowych, a przede wszystkim muzykant, śpiewak, tancerz i promotor kultury ludowej. Pasjonuje się tradycjami wędrownych śpiewaków i tańcem korowodowym, których śladów poszukuje w źródłach etnograficznych i domowych archiwach. Prowadzi także działania warsztatowe i edukacyjne. To właśnie Hałas odpowiedzialny jest za koncepcję i reżyserię koncertu otwierającego tegoroczną edycję festiwalu MDF, podczas której wystąpi wraz z innymi muzykami tradycyjnymi oraz szczecińskimi filharmonikami pod batutą Jimka. Artyści połączą tradycję ze współczesnością, tworząc muzyczną metaforę tak zwanych obrzędów przejścia – rytuałów, które zmieniają życie człowieka i pozwalają osiągnąć harmonię w życiu; harmonię zarówno z samym sobą, jak ze i światem.

Koncert JIMKA i Jacka Hałasa efektem niezwykle ciekawej współpracy artystów na co dzień poruszających się w zupełnie różnych stylistykach muzycznych i artystycznych. Artyści otworzą pierwszy dzień piątej już edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival 21 września w złotej sali Filharmonii zadzieje się magia, która zaprezentuje potencjał twórczy zarówno obu panów, jak i techniczne możliwości naszych realizatorów! Staniemy się świadkami muzycznego spektaklu, w którym punktem wyjścia dla interpretacji Dębskiego i Hałasa będą mickiewiczowskie „Ballady i Romanse” i opisane w nich tradycyjne obrzędy.

Zobacz relację z MDF Festival 2021

Szczeciński festiwal MDF od pierwszej edycji w 2018 roku sprawnie wymyka się definicjom festiwalu muzycznego, a wydarzenia w ramach kolejnych edycji zaskakiwały niejednego widza spodziewającego się w filharmonii klasycznych brzmień w klasycznym wydaniu.

Na koncert JIMEK | HAŁAS Ballady i Romanse zapraszamy 21 września o godzinie 20:00 do sali symfonicznej.
Bilety (40-90 PLN) dostępne są na STRONIE WYDARZENIA, a także na EVENTIM.PL oraz BILETY.FM.

Bądźcie z nami przez cały MUSIC.DESIGN.FORM Festival! Piąta, jubileuszowa edycja już 21-25 września 2022 r. w Filharmonii w Szczecinie.
Mi. 21-09-2022, 20:00
JIMEK & HAŁAS | Ballady i Romanse