MDF 2022 rusza już w środę! Posłuchaj i poznaj artystów
China Moses, Max Cooper, Radzimir JIMEK Dębski, Jacek Hałas, Tomek Torres, Zuzanna Skalska, Andrzej Dragan, Marcin Kydryński, to tylko niektóre gwizdy, z którymi spotkamy się podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Tegoroczna edycja startuje już w środę 21 września, a dziś przypominamy sylwetki naszych artystów.
Wśród muzycznych gwiazd w tym roku znaleźli się między innymi China Moses – jazzowa wokalistka, której towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna; Max Cooper – didżej, producent muzyczny i artysta wizualny; Radzimir JIMEK Dębski – rozchwytywany kompozytor i dyrygent młodego pokolenia, który połączy swoje siły z Jackiem Hałasem – artystą tradycyjnym i badaczem muzyki źródeł. Usłyszymy także perkusistę Tomka Torresa, który da koncert na handpanach i kryształowych misach; Messages Quartet nowatorski zespół kameralny, a wraz z nim także Grzegorza Sadowskiego – na co dzień altowiolistę orkiestry, który tym razem odpowie za brzmienia elektroniczne.

Jak co roku, tak i teraz nie zabraknie też koncertu edukacyjnego dla dzieci – wspólnie z muzykami dzieci poszukają prastarej harmonii lasu. Edukacyjne i naukowe walory będzie też miała rozmieszczona w przestrzeniach Filharmonii instalacja audiowizualna, za którą odpowiadają artyści z Elektro Moon Vision.

MDF Festival to jednak nie tylko muzyka. To także wystawy, spotkania z ekspertami, rozmowy o trendach i inspiracjach oraz oczywiście doznania wizualne.

W tym roku w Galerii Poziom 4. zobaczymy fotografie dziennikarza muzycznego i podróżnika Marcina Kydryńskiego. Galerię przy Cerkwi ozdobią zaś prace Zuzy Krajewskiej, która stworzyła serię zdjęć łączących projekty Gosi Baczyńskiej z marką samochodów Bentley.

Do rozmów o tegorocznym motywie przewodnim festiwalu, czyli harmonii, zaprosiliśmy zaś ekscentrycznego fizyka teoretycznego Andrzeja Dragana, architektkę i urbanistkę Jolantę Starzak, zajmującą się biznesem trendwatcherkę Zuzannę Skalską, muzykologa Mikołaja Rykowskiego oraz kompozytora Radzimira Jimka Dębskiego.

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych tegorocznych gości. Zobaczcie i posłuchajcie playlisty, poznajcie wspaniałych artystów i bądźcie z nami podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2022!

POSŁUCHAJ I POZNAJ ARTYSTÓW

Piąta, jubileuszowa edycja już 21-25 września 2022 roku w Filharmonii w Szczecinie.

Bilety na wydarzenia festiwalu MDF dostępne są na mdf.filharmonia.szczecin.pl, eventim.pl oraz bilety.fm.
19-09-2022, 16:43:21