Pierwszy dzień MDF Festival 2022 za nami!
Otwarcie za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami wczoraj podczas wernisażu i wieczornego koncertu. Zobaczcie galerię zdjęć z wczorajszych wydarzeń i bądźcie z nami kolejne 4 dni festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.

Oficjalne otwarcie, wernisaż i koncert

Za nami pierwszy dzień, a właściwie wieczór festiwalowy, podczas którego oficjalnie otworzyliśmy tegoroczny MDF i towarzyszące mu wystawy oraz instalację multimedialną. Goście mogli zobaczyć fotografie Marcina Kydryńskiego i zamienić kilka słów z samym autorem. Zainaugurowaliśmy także drugą wystawę – fotografii Zuzy Krajewskiej, która stworzyła serię zdjęć łączących projekty Gosi Baczyńskiej z marką samochodów Bentley.

W przestrzeniach Filharmonii pojawiła się także audiowizualna instalacja modułowa COSMOSONIC stworzona przez duet artystów z Elektro Moon Vision. Instalacja wykorzystuje obraz, światło, technologię AR oraz muzykę opartą na autentycznych dźwiękach kosmosu udostępnionych przez NASA, by przybliżyć odbiorcom fragment Układu Słonecznego.

Wystawy i instalację będzie można oglądać w następujące dni:
  • czwartek w godz. 10:00-22:00
  • piątek w godz. 10:00-18:00
  • sobota w godz. 13:00-18:00

Jimek i Hałas podbili serca publiczności

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu był jednak koncert JIMEK & HAŁAS | Ballady i Romanse. Koncert rozpoczął utwór „Crux”, części publiczności z pewnością znany, bo wykonywany między innymi podczas tygodnia inaugurującego działalność Filharmonii w nowym budynku w 2014 r.

Ogromnym sukcesem okazał się wspólny projekt Radzimira Jimka Dębskiego oraz Jacek Hałasa stworzony specjalnie na nasz festiwal. Ballady i romanse, czyli muzyczne połączenie tradycji i współczesności, klasyki i muzyki tradycyjnej zachwyciło publiczność, a artyści otrzymali owacje na stojąco i byli kilkakrotnie wywoływani brawami na scenę.

Forum eksperckie i koncert relaksacyjny

Dziś o 18:00 w ramach wydarzeń festiwalowych Forum harmonii, czyli otwarte forum dyskusyjne z udziałem prelegentów, podczas którego będziemy rozważać pojęcie harmonii. Wystąpią: Andrzej Dragan, Radzimir JIMEK Dębski, Zuzanna Skalska, Jolanta Starzak, Mikołaj Rykowski, a całość poprowadzi Jacek Hałas.

O godzinie 21:00 zaś zapraszamy na koncert Tomka Torresa i Pauliny Łaby-Torres na misach kryształowych oraz handpanach połączony z medytacją prowadzoną przez Ałłę Raginis.

Pierwszy dzień MDFu w obiektywie

Dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami podczas otwarcia mamy wspaniałe zdjęcia autorstwa Bartka Barczyka, który ja uchwycił wyjątkowe chwile i emocje towarzyszące wczorajszym festiwalowym wydarzeniom. Zobaczcie jak było wczoraj i dołączcie do nas w kolejnych dniach. MUSIC.DESIGN.FORM Festival potrwa jeszcze do niedzieli 25 września w Filharmonii w Szczecinie.

Codziennie przez pięć dni trwania festiwalu zapraszamy także na wieczorne spacery w okolice Filharmonii. Od godz. 21:00 do północy na elewacji budynku będzie się pojawiać dedykowana festiwalowi iluminacja. Przez pierwszą godzinę świetlne wizualizacje będą wzmocnione współgrającą z nimi muzyką tworząc multimedialny spektakl.

WIĘCEJ o festiwalu na MDF.FIlharmonia.szczecin.pl
BILETY dostępne są na MDF.filharmonia.szczecin.pl,
filharmonia.szczecin.pl, eventim.pl, bilety.fm
oraz w kasie Filharmonii w Szczecinie.
22-09-2022, 14:55:47