Dziś trzeci dzień MDF Festival 2022
Dwa festiwalowe dni już za nami, a już dziś wieczorem o godzinie 21:00 kolejne muzyczne spotkanie. Ze swoim najnowszym projektem „Unspoken Words” wystąpi Max Cooper! MDF Festival 2022 trwa.

Dyskusje o harmonii i medytacje na koncercie

Wczorajsze Forum harmonii zgromadziło spore grono słuchaczy zainteresowanych motywem przewodnim festiwalu spojrzeniem na niego zaproszonych gości. Temat harmonii (w muzyce, architekturze, życiu codziennym czy nauce) rozpalił naszych prelegentów i stał się zarzewiem do dyskusji, która wciągnęła chyba wszystkich obecnych. Ich ciekawe opinie, merytoryka, a jednocześnie humor i lekkość wypowiedzi publiczność nagradzała żywiołowymi reakcjami i brawami.

Po zakończeniu dyskusji i krótkiej przerwie dalszą część wieczoru wypełniły dźwięki kryształowych mis i handpanów (instrumentów chyba najbardziej kojarzonych z muzyką Karaibów). Koncert Tomka Torresa i jego żony Pauliny Łaby-Torres, artystów zafascynowanych muzyką relaksacyjną i medytacyjną, połączyliśmy z medytacją prowadzoną przez joginkę Ałłę Raginis. Choć sala Kameralna była wypełniona po brzegi, to atmosfera wydarzenia dała wszystkim obecnym możliwość odprężenia i relaksacji.

Elektroniczny świat Maxa Coopera

Już dziś wieczorem o godzinie 21:00 biały hol Filharmonii zmieni się w klubową scenę koncertową. Ze swoim najnowszym projektem „Unspoken Words” wystąpi brytyjski didżej i producent muzyczny – Max Cooper.

Strona wizualna wszystkich projektów jest dla Coopera tak samo ważna jak muzyczna i zawsze tak samo drobiazgowo i głęboko przemyślana. Podczas dzisiejszego (piątkowego) wieczoru usłyszymy więc utwory składające się na najnowszy album, a całości dopełnią efektowne wideoklipy stworzone przez różnych artystów specjalnie na zamówienie i w reżyserii samego Maxa Coopera. Każdy utwór przeniesie nas w starannie wyselekcjonowane światy, będące ucztą nie tylko dla ucha, ale i dla oka. Bez użycia słów. Tylko to, co pragnie nam zaprezentować artysta.

Odwiedź Filharmonię podczas Festiwalu MDF

MUSIC.DESIGN.FORM Festival trwać będzie do niedzieli 25 września. Festiwalowe wystawy i instalację będzie można oglądać jeszcze w piątek w godz. 10:00-18:00 oraz w sobotę w godz. 13:00-18:00 (23 i 24 września).

Codziennie przez pięć dni trwania festiwalu zapraszamy także na wieczorne spacery w okolice Filharmonii. Od godz. 21:00 do północy na elewacji budynku będzie się pojawiać dedykowana festiwalowi iluminacja. Przez pierwszą godzinę świetlne wizualizacje będą wzmocnione współgrającą z nimi muzyką tworząc multimedialny spektakl.

WIĘCEJ o festiwalu na MDF.FIlharmonia.szczecin.pl
BILETY dostępne są na MDF.filharmonia.szczecin.pl,
filharmonia.szczecin.pl, eventim.pl, bilety.fm
oraz w kasie Filharmonii w Szczecinie.
23-09-2022, 10:44:56