Czwarta edycja MDF Festival rusza 22 września!
MUSIC.DESIGN.FORM Festival to przestrzeń, w której przekracza się granicę. To moment, w którym możemy WIĘCEJ eksperymentować. To wymiar, którego nie doświadczamy na co dzień. Ideą festiwalu jest zacieranie granic między dziedzinami sztuki i sprawdzanie, co WIĘCEJ powstanie na styku odmiennych gatunków i stylistyk. Połączyliśmy różne formy, realizując projekty, których nie mamy okazji zaprezentować w sezonie artystycznym.

Tak narodził się MUSIC. DESIGN.FORM Festival – doświadczenie niezwykłej przestrzeni architektonicznej Filharmonii w Szczecinie, wykraczające poza nią bardziej niż zwykle. W ciągu trzech minionych edycji skupialiśmy się na tworzeniu widowiskowych premier. Było to WIĘCEJ niż czterdzieści wydarzeń, oszałamiających dźwiękiem, światłem i przestrzenią. Sprawdzaliśmy, o ile WIĘCEJ granic pozwoli nam przekroczyć Najpiękniejszy Budynek w Europie. Budowaliśmy skomplikowane konstrukcje, stawialiśmy WIĘCEJ spektakularnych struktur, zabieraliśmy Was w świat, który w żadnych innych okolicznościach nie miał prawa WIĘCEJ powstać. Tym razem będzie inaczej… bo granic nie przekracza się tylko poprzez WIĘCEJ. Dlatego zwrócimy się w stronę MNIEJ. Minimalizm w swoim ideowym założeniu odrzuca nieprzejrzystą i skomplikowaną formę. Obecny w muzyce, architekturze, sztukach wizualnych, w życiu codziennym, wyróżnia się przede wszystkim redukcją. Duchowy ojciec minimalizmu, Mies van der Rohe, mawiał, że Bóg tkwi w szczegółach. To detale napełniają i inspirują człowieka, a nadmiar paradoksalnie powoduje niedosyt. Podczas czwartej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival, od 22 do 26 września 2021 r., Szczecin stanie się stolicą minimalizmu. Koncerty, wystawy, konferencja i warsztaty odbywać się będą w minimalistycznych wnętrzach Filharmonii. Ale… czy jednak mniej nie znaczy więcej? Przekonaj się z nami!
03-08-2021, 16:19:34