Zobacz program festiwalu MDF 2022
Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawa, forum dyskusyjne, czy multimedialne instalacje to tylko niektóre z wydarzeń festiwalu MDF. 21-25 września muzyka, design, technologie, myśl i idea raz piąty wypełnią białą bryłę Filharmonii w Szczecinie. Znany jest już program piątej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival!

Poszukiwanie harmonii przez sztukę

Biały budynek Filharmonii w Szczecinie, tak zachęcający w swojej czystości do nadawania mu nowych funkcji, form i znaczeń, znów stanie się przestrzenią do refleksji poprzez sztukę. Od 21 do 25 września już po raz piąty będziemy łączyć style, mieszać gatunki, tworzyć od podstaw i przetwarzać to co już istnieje. Motywem tegorocznej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival jest HARMONIA, dlatego wśród festiwalowych wydarzeń to właśnie jej będziemy poszukiwać wraz z zaproszonymi artystami.

Poznaj artystów MDF Festival 2022

Tegoroczny festiwal wypełni harmonia dźwięków, obrazów i twórczej myśli. Dźwięki symfoniczne, jazz, muzyka elektroniczna, kameralna, tradycyjna i współczesna, wszystko jak zawsze okraszone atrakcyjną warstwą wizualną.

Czeka nas pięć dni pełnych wrażeń. Wśród zaproszonych w tym roku gwiazd znalazła się m.in. China Moses – hipnotyzująca wokalistka o niezwykłej barwie głosu, którą na scenie Filharmonii usłyszymy w zupełnie nowych, jazzowo-soulowych aranżacjach, autorstwa Troya Millera. Artysta poprowadzi również Orkiestrę symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

Fanów muzyki elektronicznej z pewnością ucieszy wiadomość, że do Szczecina zawita Max Cooper. Ten brytyjski didżej i producent muzyczny, artysta wizualny, trzeciego dnia festiwalu wystąpi ze swoim najnowszym projektem „Unspoken Words”. Jak zawsze w przypadku Coopera, który jest artystą wszechstronnym, będzie to nie tylko muzyczna, ale i wizualna uczta.

Fani niecodziennych połączeń muzycznych nie mogą zaś przegapić koncertu otwierającego tegoroczny festiwal MDF. Mickiewiczowskie „Ballady i romanse” na warsztat wzięło dwóch na co dzień poruszających się w różnych światach, muzyków – Jacek Hałas i Radzimir JIMEK Dębski. Co wyniknie ze współpracy muzyka tradycyjnego i komponującego współczesną muzykę kompozytora? Przekonamy się już we wrześniu na otwarciu festiwalu.

MUSIC.DESIGN.FORM Festival to nie tylko wyjątkowe koncerty. W tym roku w przestrzeniach Filharmonii w Szczecinie zagości audiowizualna instalacja modułowa z AR, stworzona przez duet artystów – Elwirę Wojtunik i Popesza Csaby Lánga czyli ELEKTRO MOON VISION.

Przed nami również wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego, forum eksperckie, podczas którego przyjrzymy się motywowi przewodniemu tegorocznej edycji festiwalu, czyli HARMONII. Na wyjątkowy, stworzony przez siebie od podstaw, koncert zaproszą nas stażyści międzynarodowego projektu M.M.M., a dzięki Tomaszowi Torresowi i dźwiękom handpanów oddamy się medytacji. Nie zabraknie też koncertu dedykowanego najmłodszym, który przygotuje niezawodna EduFilharmonia.

21-25 września to daty, które już teraz trzeba wpisać do kalendarza. MUSIC.DESIGN.FORM Festival już po raz piąty w Filharmonii w Szczecinie!
17-06-2022, 20:54:26