Obiekt a przestrzeń. Mies van der Rohe w Filharmonii
wystawa
Salon VIP
Wstęp bezpłatny

W przestrzeni na co dzień niedostępnej dla publiczności – salonie VIP, zagoszczą meble według projektu Ludwiga Mies van der Rohe (1886-1969), niemieckiego architekta modernistycznego, projektanta mebli i propagatora minimalizmu. Meble, pochodzące z prywatnej kolekcji, weszły do kanonu współczesnego designu i mimo upływu 80 lat nie straciły nic ze swojej ponadczasowości. Podczas wystawy będzie można zobaczyć m.in. „krzesło zawieszone”, czyli Frischwinger, a także projekt stolika kawowego MR 150.