MUSIC.DESIGN.FORM Festival z założenia ma być wydarzeniem interdyscyplinarnym, co znajduje odzwierciedlenie w bogatym programie artystyczno-edukacyjnym. Różnorodność i wielowątkowy wymiar zostają podporządkowane formie. Napięcie rośnie stopniowo i osiąga punkt kulminacyjny ostatniego dnia. MDF Festival to nie tylko muzyka, wystawy, warsztaty i wykłady, ale również rodzaj wizualnego spektaklu. Filharmonia zagra w nim główną rolę, sama stając się jedną z festiwalowych gwiazd, głównie za sprawą szczecińskich artystów: Bartosza Wójcickiego z Pushka Studio i Pani Pawlosky, odpowiedzialnych za oprawę wizualno-świetlną wydarzeń i bryły budynku.
Warsztaty dzień 1 - 20 sierpnia (poniedziałek)
warsztaty
Warsztaty dzień 2 - 10 września (poniedziałek)
warsztaty
Warsztaty dzień 3 - 18 września (wtorek)
warsztaty
DZIEŃ 1 - 19 września (środa)
MODERN FORM. EXPOSITION
Meble projektu Ludwiga Mies van der Rohe’a
Salon VIP
Duński design w obiektywie Piotra Topperzera
Poziom 4.
Partner: Duński Instytut Kultury

Wystawa retrospektywna Magne Furuholmena
Galeria przy Cerkwi
Godz. 18:00
Instalacja interaktywna autorstwa grupy panGenerator
hol
Wstęp: bezpłatny
DZIEŃ 2 - 20 września (czwartek)
MINIMALISTIC FORM. DISCUSSION
Godz. 17:00
Muzyka i sztuka: performatywność w sztuce i doznaniach artystycznych
wykład
sala kameralna
Wykład na temat zmian w muzyce i w świecie designu
Prowadzący: prof. dr hab. Sabine Sanio, Universität der Künste Berlin

Wstęp bezpłatny
An Evening of Chamber Music
sala symfoniczna
Kompozytor: Philip Glass
Wykonawcy: Tim Fain – skrzypce, Philip Glass – fortepian, Matt Haimovitz – wiolonczela
DZIEŃ 3 - 21 września (piątek)
VIBRANT FORM. LECTURE
Godz. 19:00
Trwałość, użyteczność, piękno i co dalej?
panel dyskusyjny
sala kameralna
Panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom współczesnego designu
Prowadzący: Radosław Gajda – wykładowca akademicki i założyciel wideobloga „Architecture is a good idea”