Wieczór wiedeński, czyli Sylwester w Filharmonii!

AKTUALNOŚCI | 14-10-2019
Spędzając z nami wyjątkowy wieczór sylwestrowy i pierwszy dzień Nowego Roku 2020 przeniosą się Państwo do Wiednia najświetniejszych czasów Straussów. Radosne i pełne werwy kompozycje, od polki przez walce, aż po urzekające arie operetkowe w kunsztownych interpretacjach pozwolą tanecznym krokiem wejść w kolejny rok. Sprzedaż biletów ruszy już 17 października o godzinie 13:00.
Choć Szczecin i Wiedeń dzieli ponad 750 kilometrów, to w sylwestrowy i noworoczny wieczór złotą salę Filharmonii w Szczecinie wypełni muzyka, która przeniesie nas do wiedeńskiej Musikverein. W złotej sali Filharmonii w Szczecinie zapanuje balowa atmosfera: porywające do tańca i zabawy utwory wiedeńskich mistrzów zapewnią świetną rozrywkę, nastroją pozytywnie i pozwolą tanecznym krokiem wejść w kolejny rok. Zabrzmią między innymi największe przeboje króla walca - Johanna Straussa - nie zabraknie także popisowych arii z jego najsłynniejszych operetek jak „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański” czy „Wesoła Wdówka”. Wiedeńskie klimaty zapewnią nam sopranistka Ewa Majcherczyk, tenor Nico Darmanin oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, którą podczas dwóch wyjątkowych koncertów poprowadzi maestro Kalle Kuusava.

Pochodzący z Malty tenor Nico Darmanin studiował w Royal College of Music i National Opera Studio. W 2014 Nico wygrał nagrodę za granicą w Royal Overseas League Compeition, aw 2015 roku reprezentował Maltę w konkursie Cardiff Singer of the World. Występował na recitalach w USA i Kanadzie, a także na wielu recitalach.

Sopranistka Ewa Majcherczyk, to Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Dwukrotna stypendystka LTL Opera Studio oraz laureatka pierwszego miejsca i dwóch nagród specjalnych w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Alaimo i finalistka VIII Międzynarodowego Konkursu im. S. Moniuszki. Szczecińskiej publiczności znana jest z roli Edwige w „Robinsonie Crusoe” J. Offenbacha, któą wykreowała na deskach Teatru Letniego wraz z Operą na Zamku w Szczecinie.

Kalle Kuusava jest dyrygentem wszechstronnym i doskonale prowadzi orkiestry zarówno jako dyrygent operowy, jak i symfoniczny. Zwycięzca europejskiego konkursu dyrygentów w Oslo w 2013 roku i laureat konkursu Evgeny'ego Svetlanova w Paryżu w 2014 roku

Bilety na koncert 31 grudnia w cenach 240-270 zł oraz na koncert 1 stycznia w cenach 100-140 zł dostępne będą w sprzedaży od 17 października od godziny 13:00 w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.
Sierpień 2021
04SIEśr, 15:00
04SIEśr, 19:00
Galeria Poziom 4.Strategie gestu wernisaż