KOMBI w Szczecinie! Jedyny taki koncert

AKTUALNOŚCI | 16-08-2018
Jaki jest smak wolności? Czy można na to pytanie odpowiedzieć muzyką? O tym przekonamy się już 24 sierpnia za sprawą wyjątkowego widowiska muzycznego z udziałem najprawdziwszej legendy popu w zupełnie nowej odsłonie. Bilety w cenach 50-70 złotych są dostępne na filharmonia.szczecin.pl oraz w kasie Filharmonii.
Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 38. rocznicy Porozumień Sierpniowych oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert „Jaki jest wolności smak” to poszukiwanie idiomu wolności, wspólnego dla wielu pokoleń i wydarzeń w historii naszego kraju. To chęć sięgnięcia do wartości uniwersalnych, nie zaś tylko do narracji o konkretnym wydarzeniu. W wymiarze lokalnym jest to nawiązanie do losów miasta „młodego” w historii Polski, którego mieszkańcy zmagali się z pojęciem wolności w kolejnych momentach historii.

Tym razem oryginalne i niepowtarzalnie brzmiące syntezatory Sławka Łosowskiego nabiorą zupełnie nowych barw dzięki nowym, symfonicznym aranżacjom Pawła Maślanki, koncertmistrza i skrzypka naszej Orkiestry Symfonicznej. Ponadczasowe przeboje zespołu jak „Nietykalni - skamieniałe zło”, „Słodkiego miłego życia” czy „Nowe Narodziny” zostaną wykonane z udziałem szczecińskich Filharmoników. Skład artystów celowo został złożony z osób poruszających się po różnych płaszczyznach artystycznych i operujących odmienną estetyką. Łącznie na scenie pojawi się ponad 40 artystów.

KOMBI to zespół wielkich przebojów o ponad 40-letniej historii. Od początku swojego istnienia niezmiennie prowadzony przez założyciela, klawiszowca i lidera Sławomira Łosowskiego. Oryginalne brzmienie jego kultowych syntezatorów fascynuje publiczność i jest znakiem rozpoznawczym zespołu.

„Od zawsze mam poczucie wdzięczności do poprzednich pokoleń rodaków za dzisiejszą Polskę; zarówno do tych, którzy w walce oddali swoje życie za nią, jak i tych, którzy skazani na poniewierkę i życie w nędzy, nosili w sercu marzenie o wolnej Ojczyźnie, bez chłodu, głodu i bicia. Czuję się zobowiązany do pamięci o nich. Dlatego dzisiaj, w niepodległej Polsce, gdy w pełni korzystam z wolności i nikt mi nie mówi, jak mam żyć i co mam grać, chciałbym w szczególny sposób uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości i zagrać specjalnie przygotowany koncert zespołu KOMBI z orkiestrą symfoniczną, dedykowany Niepodległej”.

Sławomir Łosowski, kompozytor

Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online