BRILLANTE

NDR Bigband, Adzik Sendecki i Olga Pasiecznik w lodowym pałacu

AKTUELLES | 29-10-2019
Koncerty zespołu NDR Bigband to czysta energia, wspaniałe muzyczne popisy i wyjątkowe charyzmatyczne osobowości. Zespół kultywuje spuściznę stuletniej historii jazzu, zbiera nowinki i rozwija własne pomysły. Na koncie mają ponad 60 nagrań i trzy nagrody Echo Jazz Awards. Bigband z Adzikiem Sendeckim w towarzystwie Olgi Pasiecznik wystąpi 13 listopada w lodowym pałacu.
NDR Bigband to orkiestra niemieckiego radia publicznego w Hamburgu, jeden z najlepszych europejskich big bandów jazzowych. Pierwszy koncert jazzowy orkiestry odbył się w maju 1974 r. w hamburskiej „Fabrik” i od tamtej pory band budował swoją międzynarodową renomę, występując przez te wszystkie lata w Hamburgu, Norymberdze, Berlinie, Salzau, Burghausen i Freiburgu, ale też w Chicago, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, czy Pekinie. NDR Big Band bierze też udział w wielu specjalnych projektach artystycznych, które często wychodzą poza ramy muzyki jazzowej.

Władysław „Adzik” Sendecki to jeden z pięciu najlepszych pianistów jazzowych na świecie, według "New York Village Voice". Jego styl stanowi syntezę jazzu, muzyki klasycznej (romantyzmu, impresjonizmu) i fusion z elementami world music. Od kilku lat przyjeżdża i występuje w Polsce solo i z różnymi zespołami. Jak sam mówi „w mojej muzyce chodzi o oddanie ducha Chopina, Mickiewicza i tych, którzy przyczynili się do tego, jacy my, Polacy, jesteśmy. Od tego nie można oderwać się i być kimś innym." Od 1996 roku związany z zespołem NDR jako kompozytor oraz pianista, w którym współpracuje z największymi kompozytorami, aranżerami i artystami, jak Colin Towns, Mike Gibbs, Maria Schneider, Steve Gray, Vince Mendoza i inni.

Głos Olgi Pasiecznik (Pasichnyk) mogliśmy podziwiać w lodowym pałacu blisko 4 lata temu podczas wyjątkowego koncertu, w którym artystka wystąpiła w duecie ze swoją siostrą. Olga Pasiecznik ma na swoim koncie szereg liczących się ról, m.in. w operach Monteverdiego, Händla, Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Debussy'ego, Czajkowskiego. Role te przyniosły jej wielkie uznanie krytyki i publiczności. Występuje także w repertuarze kameralnym oraz licznych koncertach oratoryjnych i symfonicznych we wszystkich niemal krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Japonii.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert już 13 listopada o godz. 19:00! Bilety w ceniw 30-40 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl
VIDEOS UND FOTOS
Filharmonia na różowo
18-10-2019 20:14