Ewa Majcherczyk

Ewa MajcherczykUkończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Królewską Akademię Muzyczną w Kopenhadze w klasie Tonny'ego Landy. Była dwukrotną stypendystką Laboratorio Toscano Lirico - Opera
Studio w Pizie a także laureatką wielu konkursów wokalnych.

W 2018 roku została wyróżniona nagrodą im. Jana Kiepury - w kategorii - Najlepsza śpiewaczka operowa.

Zadebiutowała w 2009 roku w Operze Śląskiej jako Hanna w Strasznym Dworze S. Moniuszki pod batutą T. Serafina. Od tego czasu sopranistka występowała na scenach operowych w następujących teatrach: Opera Narodowa w Warszawie, Teatro del Giglio w Lucca, Teatro Verdi w Pizie, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Comunale w Rawennie, Teatr Wielki w Poznaniu, Teatro Donizetti w Bergamo, Teatro Communale w Mantui, Teatro Coccia w Novarze, Anhaltishes Theater Dessau, Teatro Politeama w Palermo - Orchestra Sinfonica Siciliana, Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr Wielki w Łodzi, Teatro Luigi Pirandello w Agrigento, Opera Bałtycka, Opera Wrocławska, Opera Podlaska.

Ewa Majcherczyk z sukcesem kreowała następujące role: Juliette (Romeo i Julia Gounoda), Sandrina (Rzekoma Ogrodniczka Mozarta), Cunegounde (Kandyd Bernsteina), Łucja (Łucja z Lammermooru Donizettiego), Violetta Valery (Traviata Verdiego), Micaela (Carmen Bizeta), Edwige (Robinson Crusoe Offenbacha), La Primadonna (Viva La Mamma Donizettiego), Gilda (Rigoletto Verdiego), Musetta (Cyganeria Pucciniego), Adina (Napój miłosny Donizettiego), Rosina (Cyrulik sewilski Rossiniego), Adele (Zemsta nietoperza J. Straussa), Zerlina (Don Giovanni Mozarta),
Pierwsza Dama i Papagena (Czarodziejski flet Mozarta), Hanna (Straszny dwór Moniuszki), Zuzia (Verbum nobile Moniuszki), Anne Frank (The Diary of Anne Frank Frida).

Wspópracowała z takimi dyrygentami jak: Andriy Yurkevych, Bassem Akiki, Francesco Bottigliero, Marcin Nałęcz Niesiołowski, Ruben Silva, Elio Boncompagni, Jari Hämäläinen, Federico Maria Sardelli, Francesco Bonnin, Tadeusz Kozłowski, Grzegorz Berniak, Jurek Dybał, Ewa Michnik, Andrzej Knap.

Koncertowała na estradach i w salach koncertowych Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Czech, Danii, Hiszpanii, Litwy oraz Słowacji.

Nagrała płytę "Cancion" z interpretacjami kompozycji F. Bottigliero wydaną nakładem wydawnictwa DUX.
Grudzień 2019
01GRUnd, 19:00
02GRUpn, 19:00
ESPRESSIVOKuba Więcek Triokoncert jazzowy
03GRUwt, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
03GRUwt, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
03 GRU, wt, 19:00 - TERESA SALGUEIROkoncert zewnętrzny
04GRUśr, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
04GRUśr, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
04 GRU, śr, 19:00 - MICHAŁ SZPAK - THE MOON TOURkoncert zewnętrzny
05GRUcz, 19:00
RUBATOMuzsikás | Węgrykoncert tradycyjny
06GRUpt, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
06GRUpt, 13:00
06GRUpt, 19:00
GRANDIOSOCZAJKOWSKI | BRAHMSkoncert symfoniczny
07GRUsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
07GRUsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
07GRUsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
07 GRU, sb, 19:00 - URSZULA DUDZIAK - JAZZ POD CHOINKĘkoncert zewnętrzny
08GRUnd, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieBRAHMS | SCHUMANN | Filharmonicy kameralniekoncert kameralny
08GRUnd, 12:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
09GRUpn, 09:00
DoNuta taktuje – Integrakoncert kameralnydla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
09GRUpn, 11:00
DoNuta taktuje – Integrakoncert kameralnydla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
09 GRU, pn, 19:30 - BROADWAY EXCLUSIVEkoncert zewnętrzny
10GRUwt, 09:00
DoNuta taktuje – Integrakoncert kameralnydla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
10GRUwt, 11:00
DoNuta taktuje – Integrakoncert kameralnydla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
10 GRU, wt, 19:00 - KONCERT CHARYTATYWNY "MIŚ POD SZPITALNĄ CHOINKĘ"koncert zewnętrzny
11GRUśr, 19:00
MISTERIOSO | Artysta Rezydent 2019/2020Marcin Masecki | Lutosławski Quartet | BEETHOVENkoncert kameralny
11GRUśr, 19:30
12 GRU, cz, 20:00 - EDYTA GÓRNIAK AKUSTYCZNIEkoncert zewnętrzny
13GRUpt, 13:00
13GRUpt, 19:00
GRANDIOSORÓŻYCKI | WARSkoncert symfoniczny
14GRUsb, 20:00
SOUNDLABLab 3: Julia Kentkoncert elektroniczny
DZIŚ15 GRUnd, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Uszko–Moniuszkokoncertod 6. roku życia z opiekunami
DZIŚ15 GRUnd, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
17GRUwt, 10:00
17GRUwt, 12:00
20GRUpt, 13:00
20GRUpt, 19:00
22GRUnd, 19:00
27GRUpt, 13:00
28GRUsb, 19:00
28GRUsb, 19:00
31GRUwt, 20:00
Styczeń 2020
01STYśr, 17:00
03STYpt, 13:00
05STYnd, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęćkoncertdla dzieci od 6. roku życia z opiekunami
05STYnd, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
08STYśr, 09:00
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08STYśr, 10:30
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08STYśr, 12:00
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09STYcz, 09:00
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09STYcz, 10:30
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09STYcz, 12:00
DoNuta taktuje – Na razkoncert kameralnydla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
11STYsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
11STYsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
11STYsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
11STYsb, 19:00
15STYśr, 19:00
MISTERIOSOPolish Cello Quartetkoncert kameralny
16STYcz, 19:00
RUBATONaghash Ensemble | Armeniakoncert tradycyjny
17STYpt, 13:00
17STYpt, 19:00
GRANDIOSOKARŁOWICZ | Bergmannkoncert symfoniczny
18STYsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
18STYsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
18STYsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
20STYpn, 19:00
ESPRESSIVOManhattan Transferkoncert jazzowy
21STYwt, 10:00
21STYwt, 12:00
22STYśr, 19:00
24STYpt, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
24STYpt, 19:00
GRANDIOSOVIVAT MOZARTkoncert symfoniczny
25STYsb, 20:00
SOUNDLABLab 4: NOON | Algorytmkoncert elektroniczny
26STYnd, 19:00
29STYśr, 19:00
GRANDIOSOIl Virtuoso | Il Poetakoncert muzyki dawnej
31STYpt, 13:00
31STYpt, 19:00
GRANDIOSOAntoni Wit I Symfonia alpejskakoncert symfoniczny
KONCERTY
EDU
WYSTAWY
INNE
«
2019
»
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
REPERTUAR
COOKIESAby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu filharmonia.szczecin.pl, a także w celach statystycznych, używamy plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Polityka prywatności | AKCEPTUJĘ