Dźwigozaury powracają na Święto Muzyki

NEWS | 19-06-2019
Żółte, zielone, czerwone, białe... Specjalnie na Święto Muzyki, powrócą do Filharmonii kolorowe dźwigozaury-podpórki do książek. Od 21 czerwca od godziny 13:00 będzie je można kupić w kasie i sklepie internetowym Filharmonii.
Zabytkowe dźwigi strzegą szczecińskiego portu już od kilkudziesięciu lat, stanowiąc charakterystyczny akcent dla nadodrzańskiego krajobrazu. Stado stalowych dźwigozaurów - jak śpiewała Katarzyna Nosowska - stało się także bohaterem zbiorowym piosenki „Stoczniowe ZOO" z wydanej przez Filharmonię płyty „I żyli długo i w Szczecinie".

Posłuchaj utworu „Stoczniowe ZOO":

Ich nietypowa forma, przywodząca na myśl prehistoryczne stwory, zainspirowała też Magdalenę Nadarzyńską, studentkę Akademii Sztuki w Szczecinie. Tak powstał dźwigozaur-podpórka do książek - upominek, który znów będzie można nabyć w kasie oraz sklepie Filharmonii! A jakby tego był mało... dźwigozaury zyskają nowe kolory, będzie więc można jeszcze bardziej umaić (choć to już czerwiec) swoją domową biblioteczkę.

Kolorowe dźwigozaury nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowy i bardzo szczeciński charakter, a jednocześnie będą dzielnie strzegły domowych biblioteczek (zwłaszcza jeśli skompletujemy całe stado).

Dźwigozaury-podpórki do książek w sprzedaży będą już od piątku 21 czerwca od godz. 13:00 w kasie oraz sklepie internetowym Filharmonii w Szczecinie w cenie 29 zł za sztukę. A że wszyscy wiedzą, że w towarzystwie zawsze weselej - dźwigozaurową parkę będzie można zabrać do domu za 55 zł.

Przyjdź na Święto Muzyki - Park Symfonię i koncert Cameraty Stargard - a przy okazji zabierz swojego dźwigozaura do domu!

Dźwigozaur-podpórka do książek, to produkt Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, który powstał przy współpracy ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie, Laboratorium Realizacji Centrum Przemysłów Kreatywnych oraz firmą Stempel Service.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020