MISTERIOSO, Filharmonicy kameralnie

Dzień Kobiet rodzinnie w Filharmonii

NEWS | 03-03-2020
Niedzielne popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi? Na starszych czeka muzyka w wykonaniu naszych filharmoników, na młodszych warsztaty w Saloniku Wiolinowym, a jeśli dodamy do tego wizytę w galerii Poziom 4. i coś słodkiego w naszej kawiarni, to otrzymamy przepis na niedzielę idealną. Na najbliższą rodzinną niedzielę w Filharmonii zapraszamy już 8 marca o godzinie 12:00.

Rodzinnie w Dzień kobiet

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby niedzielny czas spędzić z najbliższymi w Filharmonii, ale jednocześnie obawiają się, że program koncertu może być za trudny dla najmłodszych, mamy niespodziankę - połączony z koncertem Salonik Wiolinowy.

Salonik wiolinowy otwiera swoje podwoje podczas niedzielnych koncertów kameralnych. Osoby kupujące bilety na niedzielny koncert o godzinie 12:00, mogą też kupić bilet na salonikowe warsztaty dla młodych członków rodziny.

W dwie marcowe niedziele, 8 i 29 marca, gdy opiekunowie będą brali udział w koncercie, dzieci zapraszamy na warsztaty, podczas których będą aktywnie tworzyć, eksperymentować i odkrywać świat muzyki. Każde zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu innej techniki plastycznej, dzięki której mali podopieczni rozwijają zdolności manualne i kreatywność. Podczas najbliższych zajęć wsłuchamy się w ptasi śpiew i w klasyczne utwory inspirowane dźwiękami natury. Uwijemy gniazdka z naturalnych materiałów i posłuchamy bajki o ptasim współgraniu. I nikogo na pewno nie dopadnie tam nuda.

Na dorosłych z kolei czeka koncert Rozważne i romantyczne, podczas którego usłyszymy program inspirowany przez kobiety. Clara Schumann to żona Roberta. Fanny Mendelssohn to siostra Feliksa. Obie silne i pełne charakteru, a przede wszystkim biorące czynny udział w ówczesnym, zdominowanym przez mężczyzn życiu muzycznym. Poza tym były duszami towarzystwa, a także osobami i kompozytorkami cenionymi przez przyjaciół i słuchaczy.

Nie tylko muzyka

Filharmonicy kameralnie w nowej, niedzielnej odsłonie, to jednak nie tylko propozycja koncertowa. Niedzielną wizytę w Filharmonii będzie można połączyć ze spotkaniem z inną niż muzyka dziedziną sztuki i, wspiąwszy się na czwarte piętro po pięknych kręconych schodach, odwiedzić naszą galerię. Poziom 4. to galeria funkcjonująca bardzo intensywnie - co miesiąc prezentuje dzieła innych artystów - dlatego bywając na niedzielnych koncertach naszych filharmoników zawsze warto zawędrować na najwyższe piętro budynku, by obejrzeć nową wystawę.

Jako, że nie samą sztuką człowiek żyje, a czas spędzony w jej towarzystwie potrafi płynąć wyjątkowo szybko, nie zapomnieliśmy też o strawie dla ciała. Zapraszamy także do naszej kawiarni, w której zawsze czekają na Państwa autorskie cukiernicze słodkości, aromatyczna kawa i herbata, czy pyszne koktajle.

Rodzinne niedziele przez cały sezon

Na najbliższe koncerty z cyklu Filharmonicy Kameralnie połączone z Salonikiem Wiolinowym dla dzieci, odwiedzinami w galerii Poziom 4. zapraszamy 8 i 29 marca o godzinie 12:00.

Pamiętajcie też Państwo, że osoby, które kupią bilety na niedzielny koncert o godzinie 12:00 mogą kupić także bilety na zajęcia w Saloniku Wiolinowym dla młodszych członków rodziny.

Zapraszamy serdecznie! Mamy nadzieję, że niedziela spędzona w Filharmonii w gronie rodziny czy przyjaciół dostarczy Państwu niezapomnianych, nie tylko muzycznych, wrażeń i będą doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i pokazanie naszego budynku gościom i znajomym.

Mecenasem koncertu jest Natural Skin Clinic.
VIDEOS AND PHOTOS
June 2020
01JUNmn, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Droga do Oza [ODWOŁANY]Theatrical performancedla klas IV-VIII