W niedzielę 9 lutego o 19:00 zapraszamy na koncert prezentujący w pełnej krasie album Coincidence Pawła Tomaszewskiego, który został nagrany wspólnie z naszą orkiestrą i otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Album roku – jazz. To niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć na żywo kompozycje łączące jazz z brzmieniem symfonicznym w wykonaniu znakomitych artystów. Bilety wciąż dostępne.
Stay up to date. Subscribe to our newsletter.
To subscribe to the newsletter, the following consent and declaration are required!
Album Coincidence zawiera dwa utwory skomponowane przez Pawła Tomaszewskiego specjalnie na zamówienie Filharmonii w Szczecinie. Pierwszy z nich, Three Crowns, to suita na orkiestrę symfoniczną, sekstet jazzowy i głos solowy inspirowana legendą o św. Kindze. Drugi utwór, suita jazzowa Przypadek, czerpie z muzyki Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Kieślowskiego o tym samym tytule. Dzieło miało swoją premierę w Filharmonii w Szczecinie w 40. rocznicę wybuchu stanu wojennego i stanowi muzyczny hołd dla polskiej kinematografii.
Zobacz jak powstawała płyta
Podczas koncertu na scenie pojawi się skład najlepszych muzyków: Paweł Tomaszewski (fortepian), Bernard Maseli (marimba), Wojciech Myrczek (wokal), Jerzy Główczewski (saksofon altowy), Marek Podkowa (saksofon tenorowy), Piotr Schmidt (trąbka), Andrzej Święs (kontrabas, gitara basowa), Marcin Jahr (perkusja) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Bywalca. To niezwykłe spotkanie jazzu i orkiestry symfonicznej gwarantuje niezapomniane emocje i wyjątkowe brzmienia.
Paweł Tomaszewski, ceniony pianista, kompozytor i aranżer, a także profesor i dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, był artystą-rezydentem Filharmonii w Szczecinie w sezonie 2021/2022. Owocem tej współpracy jest właśnie album „Coincidence”, nagrany w naszej sali symfonicznej w sierpniu 2022 roku i wydany 30 kwietnia 2023 roku.
Serdecznie zapraszamy na koncert Coincidence w niedzielę 9 lutego o godzinie 19:00! Bilety w cenie 30/50 zł są wciąż dostępne w kasie oraz online.