Dziś trzeci dzień festiwalu MDF
Za nami dwa festiwalowe dni, a już dziś o godzinie 19:00 złotą salę rozgrzeją połączone siły kolorowych wokalistów i big bandu podczas koncertu GrubSon | AbradAb | Sadowska. Przez cały MDF Festival zapraszamy też do naszych galerii, a wieczorami na pokazy iluminacji.

Wernisaż pełen międzynarodowych artystów

Niezwykły miks prac polskich, czeskich i słowackich artystów można oglądać w ramach wystawy SPIRIT OPEN, która zagościła w naszych filharmonicznych galeriach.

Eksponowane prace były niezwykle zróżnicowane, od tradycyjnych obrazów i rzeźb po nowoczesne prace multimedialne i instalacje dźwiękowe. Jednak to, co wyróżnia tę wystawę, to silne podkreślenie fenomenu AI. Wiele prac nasyconych jest elementami tworzonymi przez sztuczną inteligencję, tworząc wrażenie nowoczesnej, interdyscyplinarnej sztuki, która eksploruje nowe formy wyrazu.

Podczas wernisażu goście mieli okazję porozmawiać zarówno z artystami, jak i kuratorami wystawy. To unikalna możliwość, która pozwoliła na lepsze zrozumienie inspiracji i koncepcji stojących za poszczególnymi dziełami. Rozmowy z twórcami ujawniły bogactwo perspektyw i idei, które skrywają się za ich pracami.

WIĘCEJ O WYSTAWIE

GrubSon, AbradAb i Sadowska na jednej scenie

A już dziś wieczorem koncert, w którym big band ożywi utwory różnych stylów muzycznych. Na scenie pojawią się Maria Sadowska, AbradAb, GrubSon, Adrian Łabanowski, a całość zepnie dyrygent Mariusz Dziubek, inicjator tego muzycznego przedsięwzięcia.

To połączenie energii artystów sceny hip-hopowej i rozrywkowej z talentem oraz brzmieniem orkiestry dętej zapowiada unikalne i niezapomniane wrażenia muzyczne. CZYTAJ WIĘCEJ

Pięć dni wypełnionych energią

Muzyka i architektura; światło i nowoczesne technologie; inspirujące dyskusje i twórcza myśl – przez pięć dni w jednym miejscu pod wspólnym hasłem ENERGIA. Festiwal pełen szeroko pojętej energii, która na różne sposoby przeniknie przez każde wydarzenie.

Sprawdź program festiwalu

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie MDF.filharmonia.szczecin.pl.
cz. 21-09-2023, 19:00
SPIRIT OPEN