Porozmawiajmy o przyszłości kultury
Czy innowacyjne podejście do sztuki może być odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata? Czy nowe technologie wpłyną na autentyczność i dostępność twórczości artystycznej? Gdzie leży granica między technologią a kulturą? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas pierwszej z dwóch debat zaplanowanych w tegorocznym programie festiwalu MDF. Zapraszamy 4 października o 17:00. Wstęp wolny.
Podczas dyskusji skupimy się na roli nowoczesnych technologii w sztuce i kulturze. Zaproszeni eksperci z różnych dziedzin skonfrontują swoje poglądy na temat kierunków rozwoju sektora kultury w kontekście wprowadzania technologii. Uczestnicy podzielą się doświadczeniami dotyczącymi potencjalnych korzyści, ale także wyzwań związanych z integracją sztuki z technologią.

W centrum uwagi znajdzie się sztuczna inteligencja, która staje się jednym z najgorętszych tematów w świecie artystycznym. Zastanowimy się, czy czeka nas technologiczna rewolucja, czym AI różni się od dotychczasowych narzędzi i czy może stanowić zagrożenie dla twórców. Jednocześnie postawimy pytanie, czy sztuczna inteligencja może przyczynić się do tworzenia wartościowej sztuki.

W debacie udział wezmąi: Monika Klein, ekspertka w dziedzinie sztuki; Piotr Krężel, ekspert z branży filmowej i telewizyjnej; Jakub Koźniewski, członek kolektywu PanGenerator, działającego na styku sztuki i nowych mediów; Jola Wąs, strateg komunikacji i promotor innowacji; oraz Maria i Jacek Rypułowie, architekci i projektanci. Dyskusję poprowadzi Grzegorz Jędrek, ekspert w dziedzinie marketingu kultury.

Zapraszamy na debatę, która stanie się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Poruszymy zarówno szanse, jak i zagrożenia płynące z wdrażania nowych technologii w kulturze, przyczyniając się do dalszego rozwoju festiwalu MDF jako miejsca łączącego kulturę, innowacyjność i kreatywność.
KPO RP NGEU