Iluminacja budynku
nd. 25-09-2022, 21:00
Pokaz iluminacji
Filharmonia / przestrzeń miejska
Piąta edycja festiwalu MDF to doskonała okazja do zaprezentowania publiczności i mieszkańcom Szczecina niesamowitych możliwości świetlnych, które posiada fasada budynku Filharmonii. Zapraszamy co wieczór przez pięć dni trwania festiwalu.
Budynek Filharmonii w Szczecinie to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w kraju i na świecie. Wyróżniający się w przestrzeni miejskiej biały gmach niejednokrotnie nagradzany był w konkursach, między innymi zdobywając w 2015 r. Nagrodę Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe nazywaną także „architektonicznym Noblem”. Niezwykłości i magii dodaje projektowi hiszpańskich architektów świetlna fasada – na co dzień biała, a podczas specjalnych okazji podświetlana kolorowo.

Wszystkie możliwości świetlne elewacji budynku po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas pierwszej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival w 2018 r. Wtedy też mogliśmy zobaczyć Filharmonię pulsującą różnobarwnymi świetlnymi mirażami. Codzienne pokazy iluminacji wpisały się w MDF stając się co roku jednym z elementów festiwalu wyczekiwanych przez publiczność, turystów i mieszkańców Szczecina.

Nie inaczej będzie podczas jubileuszowej, piątej edycji festiwalu MDF. Biała fasada najpiękniejszego budynku Europy po raz kolejny stanie się płótnem, na którym będziemy malować świetlne obrazy. Harmonijną architekturę przeniknie harmonia -nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

Zapraszamy codziennie przez pięć dni trwania festiwalu od godz. 21:00 do północy. Przez pierwszą godzinę świetlne wizualizacje będą wzmocnione współgrającą z nimi muzyką tworząc multimedialny spektakl.