Sztuka w przyszłości
pt. 04-10-2024, 17:00
Dyskusja / bezpłatna transmisja online
Sala kameralna
Czy innowacyjne podejście do sztuki może być odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata? Czy nowe technologie mogą wpłynąć na twórczość artystyczną, jej autentyczność oraz dostępność? Gdzie leży granica w integracji technologii z kulturą? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas pierwszej z dwóch debat zaplanowanych w tegorocznym programie festiwalu MDF.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii od 24 września.
Debata skupi się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii w działaniach kulturalnych i artystycznych. Zaproszeni goście skonfrontują swoje poglądy na temat tego, czy wprowadzenie nowoczesnych technologii do sektora kultury jest pożądanym kierunkiem. Reprezentanci różnych branż i środowisk podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jakie korzyści mogą wyniknąć z integracji sztuki z technologią, a także jakie wyzwania mogą pojawić się w tym procesie.

Debata nie będzie unikać także jednego z najgorętszych ostatnio tematów w świecie artystycznym, czyli sztucznej inteligencji: czy czeka nas rewolucja? Na ile to narzędzie różni się od dotychczasowych? Jak dużym zagrożeniem jest ono w pracy twórczej i czy w ogóle można z tego narzędzia skorzystać do tworzenia wartościowej sztuki?

Chcemy, by wydarzenie stało się platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń, gdzie omówione zostaną zarówno szanse, jak i zagrożenia związane z implementacją nowoczesnych technologii w działalności artystycznej. Dzięki temu festiwal MDF po raz kolejny stanie się platformą łączącą kulturę, kreatywność i przedsiębiorczość, przekraczając granice tradycyjnego postrzegania instytucji artystycznych i otwierając nowe możliwości współpracy oraz rozwoju.

Obie debaty odbywające się podczas MDF Festival 2024, Sztuka w przyszłości o godzinie 17:00 i Stop hejt! o godzinie 19:00, będą transmitowane na żywo na kanałach Filharmonii w Szczecinie w serwisach YouTubeFacebook.
KPO RP NGEU