KUP BILET
śr. 22-09-2021, 20:00
performance kompozytorski
hol
Paweł Mykietyn zainspirowany architekturą budynku Filharmonii w Szczecinie, wyróżnionym nagrodą im. Miesa van der Rohe 2015, w swoim premierowym dziele chce podjąć wyzwanie przeniesienia idei prostoty i przystępności na pole dzieła muzycznego, burząc tym samym przyzwyczajenia estetyczne odbiorcy. Trwająca około godziny kompozycja to gra muzyczną formą, barwą dźwięku, przestrzenią architektoniczną oraz interaktywnością dzieła muzycznego z odbiorcą. Inspirowane ideą Bauhausu dźwięki mogą okazać się próbą odszukania w formie muzyczno-przestrzennej jej funkcjonalności, innowacyjności, czy też ekonomizacji użytych środków.
Paweł Mykietyn