"Kurier" Władysława Pasikowskiego na platformie Netflix

AKTUALNOŚCI | 23-10-2019
W lutym tego roku Orkiestra Filharmonii w Szczecinie nagrała muzykę, która towarzyszy filmowi "Kurier" Władysława Pasikowskiego i stanowi tło niezwykłej opowieści o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Film można już obejrzeć na platformie Netflix.
Ostatni film reżysera hitów „Jack Strong” czy „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją i zdarzeniami z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Producentami wysokobudżetowej produkcji są Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio.

Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński („Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny („1983” – pierwszy polski serial Netflixa) oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki i Jan Frycz.

Przez dwa dni (4 i 5 lutego) w Filharmonii w Szczecinie odbywały się nagrania muzyki do filmu. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Bywalca nagrała utwory skomponowane specjalnie dla filmu przez Jana Duszyńskiego. Ten duet kompozytorsko-dyrygencki spotyka się z Pasikowskim nie pierwszy raz - obaj panowie odpowiedzialni są m. in. za muzykę do "Jacka Stronga".

Film, do którego muzyczne tło powstało w Filharmonii w Szczecinie i m.in. dzięki Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie można już oglądać online na platformie Netflix.
70 uderzeń na minutę
05-11-2019 13:13