GRANDIOSO

Miłosne arie operowe

AKTUALNOŚCI | 03-02-2020
Artur Ruciński, to, według austriackiego magazynu „Festspiele”, jeden z dwudziestu najlepszych śpiewaków operowych na świecie. Przyjedzie do nas między spektaklami „Cyganerii” Pucciniego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku a próbami w Theatre des Champs-Elysees w Paryżu. Podczas koncertu z orkiestrą w Filharmonii w Szczecinie 14 lutego o godzinie 19:00 wykona arie m. in. z oper Verdiego, Pucciniego czy Czajkowskiego. Bilety dostępne są w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.
Eugeniusz Oniegin w „Onieginie”, książę Jelecki w „Damie pikowej” i konsul Sharpless w „Madame Butterfly”, Papageno w „Czarodziejskim flecie”, Walenty w „Fauście”– z tych ról pamiętają go wszyscy bywalcy polskich teatrów operowych. Niedługo potem przyszła kariera międzynarodowa i występy w najważniejszych europejskich teatrach operowych, m.in. Teatro Liceu w Barcelonie, Opera Bastille w Paryżu, Bayerische Staatoper w Monachium, La Scala w Mediolanie, Teatro la Fenice w Wenecji i Teatro di San Carlo w Neapolu, Arena di Verona.

Artur Ruciński debiutował na deskach Berlińskiej Staatsoper w roli Oniegina w 2009 r. pod batutą Daniela Barenboima. Jego występ był wielkim sukcesem i początkiem jego błyskotliwej kariery. Obecnie występuje na największych scenach operowych świata (2016 roku dołączył do panteonu polskich śpiewaków występujących w Metropolitan Opera), a austriacki magazyn branżowy „Festspiele” stawia go w gronie dwudziestu najlepszych śpiewaków operowych na świecie.

Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie Artur Ruciński wystąpi 14 lutego o godzinie 19:00. W programie koncertu usłyszymy arie z największych dzieł Giuseppe Verdiego czy Giacomo Pucciniego. Bilety na koncert w cenie 30-70 zł dostępne są w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl/.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00