DJ-skie przygotowania do MDF Festiwal

AKTUALNOŚCI | 20-08-2018
Ponad 70 godzin przy gramofonach, kontrolerach i odtwarzaczach - tyle czasu spędzą w sumie uczestnicy didżejskich warsztatów w Filharmonii szkoląc i szlifując swoje umiejętności. Dziś miało miejsce pierwsze spotkanie młodych adeptów, którzy pod czujnym okiem profesjonalisty przygotowują się do finałowego występu już 22 września podczas festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.
Warsztaty powstały w odpowiedzi na brak wystarczającej i satysfakcjonującej oferty, pozwalającej na praktykowanie sztuki didżejskiej. Szkoły artystyczne, pomimo popularyzowania nowych metod wykonawstwa muzycznego, nie prowadzą w tym zakresie żadnych zajęć, wykładów czy seminariów. Dodatkowym utrudnieniem jest często brak profesjonalnego sprzętu muzycznego, pozwalającego na odpowiednią praktykę. Celem warsztatów jest edukacja z akcentem na najpopularniejsze metody miksowania muzyki, tzw. sety didżejskie.

Dla uczestników warsztatów, którzy często na co dzień nie mają dostępu do sprzętu i wiedzy, zajęcia poprowadzone na różnym sprzęcie będą z pewnością nie lada gratką. Gramofony, odtwarzacze CD, cyfrowe kontrolery instrumentów muzycznych (MIDI) wraz z odpowiednim oprogramowaniem komputerowym i systemem Digital Vinyl System (DVS) przestaną być jakąkolwiek tajemnicą. Zadba o to prowadzący zajęcia Szymon Karpierz – szczeciński didżej i radiowiec, posiadający duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Uczestnicy warsztatów zaprezentują zdobyte umiejętności w Klubie K4 – Szczecińskim Lofcie Kultury, w którym 22 września odbędzie się afterparty – jeden z punktów programu pierwszej edycji Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.

MUSIC.DESIGN.FORM (MDF) to festiwal ponad podziałami, łączący różne dziedziny sztuki. Publiczność podczas pięciu dni doświadczy m.in.: koncertów symfonicznych kameralnych, wystaw, warsztatów, paneli dyskusyjnych, happeningów, a także wizualizacji świetlnych i brzmieniowych. Pierwsza edycja Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM odbędzie się w dniach 19-23 września 2018 roku w wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej przestrzeni organizatora – Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00