IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018

Turniej Muzyków Prawdziwych po raz czwarty w Filharmonii w Szczecinie

AKTUALNOŚCI | 04-09-2018
Już w najbliższy czwartek 6 września rozpocznie się Turniej Muzyków Prawdziwych. W szranki staną soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze i zespoły wokalno-instrumentalne. Odbędzie się także Turniej Tańca oraz wiele wydarzeń towarzyszących, a całość zakończy koncert niezwykłych gruzińskich śpiewaków, czyli zespołu Alaverdi.

Zobacz oficjalny zwiastun Turnieju

Harmonogram przesłuchań dostępny jest TU.

Już w najbliższy czwartek 6 września wernisażem wystawy o życiu Oskara Kolberga rozpocznie się Turniej Muzyków Prawdziwych. Dla wszystkich przybywających na turniej artystów ludowych, to jednak część konkursowa jest najważniejsza. Soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-instrumentalne i... pary taneczne staną w turniejowe szranki i zawalczą o tytuł laureata. Poza, otwartymi dla publiczności, przesłuchaniami Turniej Muzyków Prawdziwych to także okazja do spotkania z kulturą ludową podczas koncertów, warsztatów, spektaklu dla dzieci czy gawędy, podczas której słuchacze, za sprawą dawnych i współczesnych historii, przeniosą się do świata ludowej kultury mówionej. Po raz kolejny otworzymy także Dom Tańca - na scenie ustawionej w holu Filharmonii wystąpią muzycy biorący udział w Turnieju, by porwać publiczność do wspólnej zabawy w rytm mazurków, oberków i innych tradycyjnych tańców.

Turniejowe zmagania zakończy finałowy koncert w niedzielę 9 września. W jego pierwszej części zaprezentują się zwycięzcy - najlepsi śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze i pary taneczne.

W drugiej części koncertu wystąpią zaś goście z Gruzji. Mistrzowie śpiewu polifonicznego, zespół Alaverdi, zaprezentują autentyczną gruzińską muzykę ludową, która jest jedną z najbardziej wyjątkowych tradycji muzycznych na świecie.

Koncerty Alaverdi to najkrótsza, a zarazem jedna z najpiękniejszych dróg do poznania Gruzji i jej wyjątkowej specyfiki. Tradycyjna muzyka ludowa jest jednym z najbardziej wyjątkowych skarbów tego położonego na Kaukazie kraju, a unikalna polifonia gruzińskich śpiewów wpisana została na listę arcydzieł niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Więcej na turniej.filharmonia.szczecin.pl
Bilety dostępne w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00