MISTERIOSO

Fortepianowe Tokyo Stories

AKTUELLES | 14-12-2019
W tym sezonie scenę oddajemy nowemu spojrzeniu na fortepian i w ramach recitali proponujemy intymne spotkania z nową jakością dźwięku tworzoną przez młodych wizjonerów. Nie inaczej będzie 12 lutego 2020 r. o godzinie 19:00 kiedy filharmonicznego Steinwaya we władanie przejmie Francesco Tristano.
Francesco Tristano łamie zasady klasycznej interpretacji. Wywołuje zamieszanie na scenie klubowej ale też szum niepokoju w klasycznych salach koncertowych. Artysta debiutował z Rosyjską Orkiestrą Narodową, później Nowy Jork otworzył go na muzykę elektroniczną i scenę klubową. Stał się performerem muzycznym, który bez problemu jednoczy pozornie przeciwne style. Wydał 12 albumów - z muzyką klasyczną i elektroniczną. Nagrywał m. in. dla Deutsche Grammophon albumy z muzyką Bacha, Buxtehudego, Strawińskiego i Ravela. Od niedawna publikuje także własne kompozycje.

„Tokyo Stories” to przede wszystkim list miłosny do tego magicznego miasta, w którym każda chwila – podróż metrem, poranny przejazd przez park Yoyogi, popołudniowy spacer lub bar sushi – staje się kinowym wspomnieniem niezmierzonego liryzmu. Z muzyki wyłania się intymne uczucie, miękkie i pachnące niczym powietrze wiosny. Album jest także konsolidacją stylu kompozytorskiego Francesca Tristano, po raz pierwszy usłyszanego w Piano Circle Songs (2017). Artysta szuka organicznej syntezy wszystkich swoich muzycznych zainteresowań – zarówno elektronicznego ambientu i baroku, jak i jazzu oraz ulotnego impresjonizmu.

Koncert Francesco Tristano odbędzie się w złotej sali Filharmonii w Szczecinie 12 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20-40 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1218-Francesco Tristano filharmonia.szczecin.pl.
VIDEOS UND FOTOS
Juli 2020