Najlepsze brzmienie ze Szczecin Philharmonic Big Band

AKTUELLES | 20-12-2019
Szczecin Philharmonic Big Band już w najbliższą niedzielę 22 grudnia o godzinie 19:00 zapewni nam sporą dawkę przedświątecznej muzyki w nieco innym, niż przywykliśmy, brzmieniu. A jak zespół brzmiał podczas ostatniego koncertu? Zapraszamy do obejrzenia video.
Szczecin Philharmonic Big Band powstał we wrześniu 2017 roku z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzycy, na co dzień grający muzykę klasyczną, podjęli wyzwanie zmierzenia się z repertuarem lżejszym, niekoniecznie łatwiejszym w wykonaniu.

Muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie (Igor Puszkar – puzon, Wojciech Bublej – puzon, Sławomir Kuszwara – trąbka, Marcin Olkowski – trąbka, Dawid Głogowski - trąbka i Wojciech Gunia – bas) wzmocnili znakomici koledzy ze szczecińskiego i poznańskiego środowiska muzycznego, na co dzień grający w innych formacjach, wykładowcy czy też studenci akademii muzycznych. Wszystkich połączyła pasja, chęć wspólnego muzykowania, poszerzenia repertuaru, a przy tym możliwość wspólnej pracy dającej satysfakcję i dobrą zabawę.

Ostatni raz mieliśmy okazję usłyszeć zespół 24 maja tego roku podczas entuzjastycznie przyjętego przez melomanów koncertu Szczecin Philharmonic Big Band | Movie standards

Posłuchaj relacji z koncertu w Radiu Szczecin.

W repertuarze zespołu znalazły się standardy bigbandowe, popularne utwory muzyki ery swingu i aranżacje muzyki filmowej.

Już niebawem, w niedzielny wieczór 22 grudnia podczas koncertu Amerykańskie Święta | Big-band, w Filharmonii w Szczecinie zabrzmią świąteczne utwory, które znamy ze znakomitych wykonań m.in. Elvisa Presleya, Franka Sinatry i Nat King Cole'a. Nie zabraknie także polskich kolęd. Wszystko zostanie zaprezentowane w tradycyjnej bigbandowej oprawie muzycznej.

Szczecin Philharmonic Big Band wprowadzi słuchaczy w dobry nastrój na radosny czas świąt Bożego Narodzenia. W trakcie koncertu zabrzmią takie utwory, jak „Jingle Bells”, „Santa Claus Is Coming To Town”, a także „Mędrcy świata”. Aranżacje polskich kolęd opracował Jakub Kraszewski, pianista, dyrygent i kompozytor, współpracujący m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Tradycyjne polskie utwory zyskają lekkości charakterystycznej dla wykonań orkiestr rozrywkowych.
VIDEOS UND FOTOS
Juli 2020