Solatorium | wystawa lamp | MDF Festival lounge
Vernissage
Galeria przy Cerkwi
wejściówki do odebrania w kasie Filharmonii od 3 września 2019

solatorium | MDF Festival lounge w dniach 14-15 września 2019 otwarte w godzinach zwiedzania wystaw.

Solatorium to festiwalowa oaza odpoczynku i światła. W Galerii przy Cerkwi na uczestników Festiwalu MDF czekać będzie, powstała we współpracy ze sklepem ilumina.pl, wystawa lamp i urządzeń do światłoterapii. Lampy te pomagają w odzyskaniu energii życiowej, poprawiają nastrój, zwiększają koncentrację. Mają też poprawiać humor i wnosić w nasze życie światło i ciepło, szczególnie wtedy, gdy jest go za mało. Wystawa designerskich lamp stanie się więc miejscem, w którym uczestnicy festiwalu będą mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii przed kolejnymi festiwalowymi atrakcjami.
Sklep ilumina.pl od 2007 roku oferuje najszerszy na polskim rynku wybór lamp i urządzeń do światłoterapii. W ich ofercie znajdują się fińskie lampy antydepresyjne INNOLUX, ale także np. okulary do światłoterapii czy budziki świetlne. Wszystkie urządzenia mają status wyrobów medycznych. Emitowane światło ma bardzo wysokie natężenie (10 000 luksów), specjalnie dobraną białą barwę (4000K) i działa na nasz organizm analogicznie do światła słonecznego – blokowane jest nadmierne wydzielanie melatoniny (hormon snu) i pobudzana jest produkcja serotoniny (hormon szczęścia). Lampy są bardzo bezpieczne w stosowaniu (nie emitują promieni UV) i są przeznaczone do użytkowania na co dzień przez każdego, zarówno w domu jak i pracy.
Filip Springer
Monika Domańska