Muzyczne krajobrazy Szczecina
Sa. 26-09-2020, 16:00
muzyczny spacer
Syrenie Stawy - Miejska Strefa Harmonii
Przewodnik miejski Przemek Głowa zabierze mieszkańców w podróż tropem dawnego i obecnego muzycznego Szczecina. W ramach przechadzki zatrzymamy się przy istniejących i nieistniejących miejscach-świątyniach muzyki.
Nie zabraknie historii Szczecinian związanych z muzyką – od zakonnic Cysterek, przez Carla Loewego, aż po współczesnych szczecińskich artystów. Dowiemy się również jak człowiek próbuje muzycznie komponować pejzaż miast. Przemek Głowa powie nam gdzie odpocząć od zgiełku miasta i które dźwięki są dla nas dobre.

Spacer zaczniemy o godzinie 16:00 na Syrenich Stawach – miejscu, które wygrało tegoroczny plebiscyt na Miejską Strefę Harmonii. Po drodze odwiedzimy Ekoport, Muzeum Techniki i Komunikacji, Rusałkę i Teatr Letni, a także kilka parków miejskich oraz miejsc związanych z muzyką. Spacer zakończy się pod budynkiem Filharmonii.

Wcześniej, o godzinie 15:00, w Miejskiej Strefie Harmonii na Syrenich stawach odbędzie się koncert inaugurujący jej działalność.

Uczestnicy spaceru zobowiązani będą do przestrzegania najnowszych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego (w tym zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznych odległości). Udział w spacerze jest bezpłatny.

Przemek Głowa