Edukacyjne warsztaty na MDF Festival
Młodszych uczestników i uczestniczki festiwalu MDF zapraszamy 5 października na inspirujące warsztaty. Będziemy rozwijać kreatywność i odkrywać nowe możliwości twórczego myślenia, pisania i projektowania! Motywem spotkań będzie oczywiście IMAGILE – hasło przewodnie festiwalu.

Kreatywne projektowanie

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat, które pozwolą zgłębić tajniki przestrzeni i barw. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy projektowania budowli oraz ich wpływu na środowisko, odkryją przed tradycje kulturowe i ekologiczne aspekty architektury. Warsztaty poprowadzi Beata Kuracińska, doświadczona projektantka i animatorka kultury.

Kreatywne myślenie

Zajęcia dla dzieci w wieku 9-11 lat, które wspomogą pracę z wyobraźnią. Ćwiczenia takie jak skojarzenia, myślenie życzeniowe oraz rozróżnianie realnego od nierealnego pomogą dzieciom w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań i myśleniu poza utartymi schematami. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Klimek, aktorka Teatru Lalek Pleciuga i doświadczona improwizatorka.

Kreatywne pisanie

To warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat, które rozwiną umiejętności literackie i wzmocnią wiarę we własne możliwości twórcze. Zajęcia nie tylko rozwijają kompetencje pisarskie, ale również uczą pracy zespołowej i radzenia sobie ze zmieniającymi się warunkami twórczymi. Warsztaty poprowadzi Sylwia Trojanowska, uznana pisarka i autorka sztuk teatralnych.

Wszystkie warsztaty odbędą się 5 października 2024. Zapraszamy do zanurzenia się w fascynującym świecie kreatywności na festiwalu MDF!
KPO RP NGEU