BILETY

koncert kameralny
sala symfoniczna
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
ARTYŚCI
  • Akademie für Alte Musik Berlin
  • Georg Kallweit - koncertmistrz
  • Dorothee Oberlinger - flet prosty
UTWORY
  • Georg Philipp Telemann - Suita a-moll TWV 55:a2
  • Charles Avison - Concerto grosso nr 6 na orkiestrę smyczkową i basso continuo
  • Alessandro Marcello - Koncert d-moll na flet sopranowy, smyczki i basso continuo (z ozdobnikami J.S. Bacha)
  • Arcangelo Corelli - Sonata a quattro g-moll WoO2
  • Antonio Vivaldi - Concerto C-dur na flet piccolo, smyczki i basso continuo (z kadencją J.G. Pisendela)
Założona w Berlinie w 1982 roku Akademie für Alte Musik Berlin (w skrócie Akademus) jest obecnie jedną z najlepszych na świecie orkiestr kameralnych, które grają w oparciu o źródła historyczne i odnoszą na tym polu nieprawdopodobne sukcesy.

Czy to w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, czy Buenos Aires, Akademus jest stałym gościem na najważniejszych europejskich i międzynarodowych scenach koncertowych. Regularnie koncertuje w USA i Azji. Jest centralnym filarem życia kulturalnego Berlina. Akademus wykonuje około stu występów rocznie w obsadach od zespołów kameralnych po orkiestry symfoniczne. Tworzy niezapomniane interpretacje pod zmieniającym się kierunkiem swoich koncertowych mistrzów: Bernharda Forcka, Georga Kallweita i Stephana Maia oraz wybranych dyrygentów.

Ponad milion sprzedanych płyt jest wyrazem międzynarodowego sukcesu orkiestry. Nagrania, które są produkowane dla wytwórni Harmonia Mundi France od 1994 roku, zdobyły wszystkie najważniejsze trofea płytowe, w tym nagrodę Grammy, Diapason d'Or, Cannes Classical Award, Gramophone Award, Edison Award, MIDEM Classical Award i Choc de l'année.

Dorothee Oberlinger jest jedną z najbardziej cenionych mistrzyń wykonawstwa muzyki dawnej. W 1997 roku wygrała Society of Recorder Players / Moeck Solo Recorder Competition, a rok później zadebiutowała w londyńskiej Wigmore Hall. Jest profesorem Mozarteum w Salzburgu, gdzie pełni również funkcję dyrektora Instytutu Muzyki Dawnej.

SZCZEGÓŁY
Akademie für Alte Musik Berlin [ODWOŁANY]

sala symfonicznaFilharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
ul. Małopolska 48