BILETY
scroll
05CZEsb, 19:00

Krzysztof Herdzin & Motion Trio

koncert z publicznością / płatna transmisja online
sala symfoniczna, Live Filharmonia
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
ARTYŚCI
Kochani, zaczęła się wiosna i pomimo tego, że za oknem jeszcze zimowo, czujemy, że coś się zmienia na lepsze. To była trudna zima i wcale nie dlatego, że pierwszy raz od kilku lat widzieliśmy dużo śniegu. Życzymy wam wiosennego optymizmu i codziennych drobnych spraw, które nastroją wszystkich wiosennie. Jeszcze będzie cudownie, jeszcze będzie wspaniale! Tak Motion Trio pisało do nas jeszcze w czasie lockdownu. Dzisiaj już chyba można nieśmiało powiedzieć, że jest cudownie i wspaniale, ponieważ będziemy mogli wysłuchać Motion Tria z naszą Orkiestrą Symfoniczną nie tylko w streamingu, ale także na żywo!

W życiu nie słyszałam tak zgranego zespołu! – powiedziała najwspanialsza polska skrzypaczka Wanda Wiłkomirska o Motion Triu, najbardziej wziętym polskim zespole akordeonowym. Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek już od 15 lat, wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu i zmieniają jego oblicze. Są laureatami prestiżowych nagród, w tym „polskiego Oscara” – nagrody za najlepszą muzykę filmową na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Występowali na niezliczonych festiwalach, od gdyńskiego Open’era po Schleswig-Holstein Musik Festival w Hamburgu i Oxford Contemporary Music. Współpracowali z gigantami polskiej i światowej sceny muzycznej, z Krzysztofem Pendereckim i Bobbym McFerrinem na czele. Ich dyskografia obejmuje trzynaście albumów.

Naszą Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi tego wieczoru Krzysztof Herdzin – profesor i doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista. Jako jeden z bardzo nielicznych z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej, a także pop. Ma na swoim koncie ponad 200 CD, w tym 21 autorskich, 19 złotych i 5 platynowych płyt dla aranżera. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005 r. Koncertował jako jazzman i jako kameralista w: Meksyku, USA, Kanadzie, Australii, Indiach, Japonii, Chinach, Tajwanie, Korei, Turcji, Izraelu i prawie wszystkich krajach europejskich. Jako pierwszy polski kompozytor nagrał monograficzną płytę w słynnym londyńskim Abbey Road Studio razem z orkiestrą Academy of St Martin in The Fields.
Mecenasem Roku 2021 jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Mecenas Roku 2021
Logo PGE GiEK S.A.
SZCZEGÓŁY
Krzysztof Herdzin & Motion Trio