BILETY

koncert z publicznością
sala symfoniczna
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
ARTYŚCI
  • Radomska Orkiestra Kameralna
  • Jakub Kościuszko - gitara
  • Szymon Morus - dyrygent
UTWORY
  • Harvey Hope - Herastrau op. 51
  • Harvey Hope - Fantasie op. 55
  • Harvey Hope - Adagio z Three Symphonic Poems op. 52
  • Harvey Hope - De Madrugada op. 56
Baltic Guitar Days to wydarzenie poświęcone sztuce współczesnego wykonawstwa gitarowego. Podczas festiwalowych koncertów na szczecińskich scenach prezentują się najwybitniejsi młodzi wykonawcy i doświadczeni mistrzowie. W ramach kursów muzycznych uczniowie i nauczyciele mają okazję szlifować swoje umiejętności. Dzięki konkursowi wielu adeptów tej sztuki ma szansę na przyspieszenie swojej kariery. My zapraszamy na koncert twórcy Baltic Guitar Days – Jakuba Kościuszki, który zabierze nas w niesamowity świat twórczości Harveya Hope’a.

Harvey Hope na zawsze zostanie zapamiętany jako wirtuoz gitary barokowej i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie. Podczas swoich koncertów dawał publiczności niezwykle rzadką okazję usłyszenia instrumentów, które na co dzień możemy tylko oglądać w muzeach. Po raz pierwszy zawitał do Polski na początku lat 90. XX wieku i wracał bardzo często przez ponad dwadzieścia lat, wykonując recitale również w Szczecinie.

Ceniony przede wszystkim jako znakomity instrumentalista, był także utalentowanym kompozytorem. Jego utwory są emocjonalne, romantyczne i romantyzujące, czarujące, osobiste i malownicze – tak opowiada o nim Jakub Kościuszko, szczecinianin, absolwent uczelni we Wrocławiu i Hadze, od ponad dekady koncertujący w całej Europie. W swoim najnowszym projekcie odkrywa i popularyzuje dziedzictwo Harveya Hope’a. W ramach projektu pośmiertnie zostały wydane m.in.: autobiografia artysty i „The Hope Collection” – katalog instrumentów, a także trzypłytowy album „Baroque Guitar”. Aranżacji utworów, które wykonane zostaną tego wieczoru, dokonali Jakub Zwarycz i Leszek Kołodziejski.

Jakubowi Kościuszce towarzyszyć będzie Radomska Orkiestra Kameralna prowadzona przez Szymona Morusa. Jest on wykładowcą gdańskiej Akademii Muzycznej, a jako dyrygent współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz z filharmoniami: Podkarpacką, Koszalińską, Bałtycką i Polską Filharmonią Kameralną. Szymon Morus stale propaguje muzykę współczesną młodych polskich kompozytorów, dokonując szeregu prawykonań.

SZCZEGÓŁY
BALTIC GUITAR DAYS I Hope 2021
16-06-2021 19:00
sala symfonicznaFilharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie